Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na upalne, letnie dni, jest możliwość wskoczenia do chłodnej wody w basenie. Pytanie tylko, jaki basen ogrodowy wybrać, by spełniał nasze wszystkie wymagania, oraz na co zwrócić uwagę podczas montażu naszego zbawczego zbiornika wodnego. Producenci przeganiają się raz po raz w stosowaniu nowej technologii. Obecnie na rynku mamy dostępne trzy rodzaje basenów ogrodowych – stelażowe, rozporowe i dmuchane. Który z nich okaże się najlepszy?

Basen ogrodowy – Co uwzględnić podczas zakupu?

Jeśli chodzi o basen ogrodowy, który sprawdzi się w środowisku dzieci, tutaj bez cienia wątpliwości, najlepsze okazują się baseny dmuchane. Przyjmują przeróżne kształty – od klasycznego koła, przez kwadraty, serduszka, na dmuchanych zamkach kończąc. Przede wszystkim są najbezpieczniejsze z wszystkich basenów dostępnych w sprzedaży. Możemy być pewni o zdrowie naszych dzieci i z ręką na sercu zostawić je same, by mogły bawić się w gronie równolatków. Pamiętajmy jednak, by co jakiś czas zaglądać do naszych pociech, bo przecież niczego nie można przewidzieć. Z technicznego punktu widzenia, nie ma nic prostszego, od złożenia takiego basenu. Wystarczy podłączyć pompkę, odczekać kilka minut i basen jest już gotowy.

Przejdźmy jednak do kwestii nieco bardziej skomplikowanych. Zarówno ogrodowe baseny rozporowe, jak i baseny stelażowe, wymagają większej uwagi i przede wszystkim przygotowania terenu, na jakim chcemy je umieścić. Innym, równie ważnym elementem jest również to, czy mamy w ogrodzie na tyle dużo miejsca, by taki basen zmieścić. Jeśli uznamy, że tak, przychodzi czas na kluczową decyzję – ogrodowy basen stelażowy, czy rozporowy? Dla dzieci powyżej 6. roku życia odpowiedniejszy będzie rozporowy, przede wszystkim ze względu na materiał wykonania. Z takim modelem mamy pewność, że dziecko nie stuknie się o wystające umocnienia, których w przypadku basenu stelażowego nie brakuje.

Jeśli już teraz jesteście zdecydowani na zakup basenu, który będzie służył w lecie, zaglądajcie na www.swiatzabawek.net.pl. Znajdziecie tam wiele modeli basenów, szereg porad, a także wskazówki dotyczące basenów. Polecamy również sklepowy blog, na którym nie brakuje obszerniejszych tekstów na temat basenów ogrodowych. Warto zagłębić się w temacie, by później nie żałować decyzji o zakupie basenu.