Mięciutki królik, słoń, kot, flaming, miś, krokodyl, hipopotam, jednorożec, lama do przytulania wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które są bezpieczne dla dzieci. Długie uszka, owalna główka i płaski tułów nadają się idealnie do tulenia i nauki chwytania.

Doudou przenosi zapach Rodziców, dając Maluszkowi poczucie bezpieczeństwa i bliskości. W tym celu zaleca się spanie z zabawką przed daniem jej dziecku. Dzięki miękkości materiału małe dziecko może z łatwością instynktownie chwycić przytulankę w małe rączki i wykorzystać nie tylko jako kocyk bezpieczeństwa ale także gryzak. Odruchy tulenia i gryzienia są dla maluchów odruchami naturalnymi i służą do zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa, bliskości, wyciszenia i kontaktu z otoczeniem. Znajomy zapach mamy lub taty pomaga wyciszyć emocje, uspokaja i dodaje pewności siebie.

Zabawka jest polecana szczególnie dla wcześniaków, które wymagają wyjątkowej troski. Wielość wzorów umożliwia wybranie wspaniałej pierwszej maskotki zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki, a także zakupienie upominku w sytuacji, kiedy płeć dziecka nie jest znana do dnia narodzin. Maskotki DouDou zostały zaprojektowane by z łatwością stać się dla maluszka jeszcze lepiej dostępne i bliższe.
Te, oraz inne zabawki dostępne w sieci sklepów stacjonarnych Świat Zabawek oraz online: sklep z zabawkami zabawkitotu.pl